Casus Telefon
Casus Telefon

Casus Telefon

Casus yazılımlar sizlere sevgilinizi, eşinizi ya da çocuklarınızı takip etme şansı sunmaktadır. Her ebeveyn çocukları için en iyisini ister, başlarına bir şey gelmesin ister. Bu isteklerinin doğrultusunda ne zaman nerede ne yapıyorlar bilmek ister. Çocuğunuzun akıllı telefonuna yükleyeceğiniz casus yazılımlar sayesinde GPS teknolojisini kullanarak anlık olarak nerede olduğunun bilgisini almanız mümkündür. Aynı şekilde eşinizin ya da sevgilinizin akıllı telefonuna yükleyeceğiniz casus telefon sayesinde onlar orada olduğunu fark etmeden konum bilgisini almanız mümkündür.

Cihaz Takibi

Telefonunuza yükleyeceğiniz aplikasyonlar sayesinde herhangi bir kaybolma ya da çalıntı durumunda telefonunuzdan GPS verileri isteyebilir ve anlık konumunu öğrenebilirsiniz. Bir otobüs şirketiniz ya da ticaret şirketiniz var ve araçlarınızın anlık olarak nerede olduğunu mu öğrenmek istiyorsunuz. Araçlara koyabileceğiniz bir cihazla anlık olarak nerede olduklarını görmeniz mümkündür. Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte birçok farklı sektör doğmuş ve bu sektörler de kendilerine farklı çalışma alanları bulmuştur. Akıllı telefonların fotoğraf çekme özelliğini kullanarak cep imaj takip etmek de bunlardan birisidir. Gelişen teknoloji ve yapay zekalarla birlikte mikrofondan alınan veriyi kelimelere çevirmek artık sık kullanılan bir teknolojidir. Bununla birlikte mikrofonlar güvenlik sektöründe de ön plandadır. Bir yeri dinlemek için güvenlik kameraları ile birlikte mikrofonlar da sık sık kullanılır. Tüm bunlara ek olarak akıllı telefon uygulamaları sayesinde her akıllı cihaz birer casusluk malzemesi olarak kullanılabilir. Bu uygulamalar yüklendikten sonra kendisini gizleyerek yakalanma şansını azaltır.

İnternet Erişimi

Cep telefon casus yazılım sadece akıllı telefonlarda çalışır yani telefonun internet bağlantısı olması zorunludur. İzlemek istediğiniz telefonun internet erişiminin olması gereklidir. İnternet erişiminin sürekli olması daha iyidir ancak takip yazılımlar kısıtlı internet erişimlerinde veya kablosuz bağlantı aracılığıyla bağlanıldığında da takip işlevini yerine getirebilmektedir. Veri kayıtları, diğer tüm raporlar hedef telefon internet bağlantısını açtığında gönderilmeye başlanır. Ancak telefon internete uzun süre bağlanmıyorsa, takip yazılımları da doğal olarak takip işlevini yerine getiremezler. Casus telefon sayesinde hedeflenen cihaz üzerinden internet bağlantısı ile girilen tüm internet siteleri izlenebilmektedir. İnternet geçmişi takibi özelliği sayesinde hedef cihaz kullanıcılarının hangi web sitelerine girip çıktığı konusunda en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olunabilmektedir. İnternet sitesi kayıtlarını görüntüleme özelliğinin yanı sıra web sitelerinde hangi tarihlerde ya da ne kadar süre boyunca gezildiğini de yazılım sahiplerine gösterebilen casus telefon dinleme programı ile hedef cihazların internet kullanımı konusunda kontrol altına alınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi mümkün olabilmektedir.