SMS Takip
SMS Takip

SMS Takip

SMS takip, mobil cihazların özelliklerinden olan mesajların izlenmesi işlemine verilen isimdir. Her ne kadar eskisi kadar bu özellik çok fazla kullanılmasa da günümüzde halen mesaj gönderen kişi sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. İnternet erişiminin olmadığı anlardaki en önemli iletişim seçeneklerinden birisi olan mesajlar, bazen insanların özel görüşmelerini yaptıkları en önemli alanlardan birisi olmaktadır.

Cep telefonlarının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte insanların iletişim alışkanlıkları da değişmiştir. Daha önce sadece yetişkinlerin kullandığı telefonlar, artık çocukların da ceplerine girmiş ve çocuklar bunlar sayesinde farklı kişilerle konuşma imkanı yakalamıştır. Bu durum her ne kadar önemli bir kolaylık olarak görülse de bazen olumsuz etkileri de olmaktadır. Çocukların kimlerle görüştüğünü aileler, telefon takip programları ile bu işlemleri yapmaktadır. Çocukların haricinde ise aldatıldığını düşünen kişiler, söz konusu işleme çok sık başvurmaktadır.

SMS Takip Nasıl Yapılır?

SMS takip için öncelikle bu işlemi yapacak olan yazılımın satın alınması gerekiyor. Piyasada çok sayıda yazılım olmasına karşın bunların aynı kalitede olmadığı ve bazılarının ciddi güvenlik riskleri içerdiği bilinmektedir. Bundan dolayı da kişilerin söz konusu hususa dikkat etmesi ve kaliteli bir yazılımı, kurumsal firmalardan lisanslı olarak almalıdır. Telefon takip yazılımları adı ile bilinen bu programlar, sadece Android sisteme sahip olan cihazlar çalışır. Bunun haricindeki sistemlerle ise uyum sorunu yaşar.

Telefon takip programı kurulumu sadece 3 dakika sürmektedir ve kullanıcıların bu işlemi yapması son derece kolaydır. Ayrıca isteyen kişiler için videolu anlatımlar da mevcuttur. İnsanlar bu anlatımları izledikten sonra rahat bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilir. Bu aşamadan sonra SMS takip direkt olarak başlar ve manuel herhangi bir işlem gerekmez. Panel üzerinden hedef telefona bağlanılır ve bütün SMS’ler ayrıntılı olarak incelenebilir.

SMS Takip Fark Edilir Mi?

Bu işlem için takip edilecek olan telefona yukarıda bahsedilen yazılımın gizli bir şekilde yüklenmesi gerekir. Yükleme işlemi gizli yapılırsa, söz konusu program, dolayısıyla da mesaj takibi kesinlikle anlaşılmaz. Kullanıcıların bu programı fark etmeleri imkansızdır fakat telefonlarına farklı bir amaç için format atarlarsa program da silinir.