Telefon Dinleme Engelleme

Telefon Dinleme Engelleme

İnsanların iletişimlerinde en fazla kullandıkları cihaz olan telefonlar, farklı şekillerde dinlenebilmektedir. Bazen emniyet güçleri tarafından yasal gerekçeler sebebiyle dinlenen telefonlar, bazen de farklı kişiler tarafından dinlenebilir. Telefon dinleme engelleme işlemi yapıldığında üçüncü kişilerin telefonları dinlemesi imkansızdır.

Telefon dinleme için geliştirilen bazı yazılımlar vardır ve bunlar genellikle güvenlik gerekçeleriyle kullanılır. Bazen okuldan sonra çocuğunun nereye gittiğini merak eden bir anne, bazen ise eşinin kimlerle görüştüğünü izleyerek aldatılıp aldatılmadığını öğrenmek isteyen bir eş tarafından bu yazılımlar kullanılabilmektedir.

Telefon Dinleme Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefon dinlemelerinde kullanılan yöntemlerden bir tanesi, emniyet güçlerine ait özel teçhizatlar ile yapılmaktadır. Bundan dolayı, emniyet ya da istihbarat gibi birimlerin yapmış olduğu dinlemeyi engellemek çok zordur. Bunun için özel kriptolu telefonların kullanılması gerekir. Fakat yazılım ile yapılan telefon dinleme işlemi engellenebilir. Telefon dinleme engelleme için bu yazılımların nasıl çalıştığının bilinmesi yararlı olacaktır.

Bu yazılımlar, telefona uzaktan kurulamıyor. Yani birinin sizi dinlemesi için telefonunuza erişmesi gerekir ki bu da çoğu zaman anne ya da babanız olacaktır. Güvenlik amacıyla kullanılan bu yazılımlardan kurtulmak için telefonların 3 dakikalığına da olsa bir yerde bırakılmaması gerekir. Çünkü SPY Kontrol gibi özel yazılımlar sadece 3 dakika içinde telefonlara kurulabilmektedir. Böylece telefonunuz dinlenmeye başlayacaktır ve sizin ruhunuz dahi bunu duymaz. Çünkü bu yazılımlar tamamen arka planda çalışmakta ve kendini hiçbir şekilde belli etmemektedir. Telefon dinleme engelleme için yazılımların telefona kurulmasının önüne geçilmelidir. Bunun haricinde ise bir bilişim uzmanı tarafından telefonların incelenmesi gerekir ki bunu da kimse yaptırmak için uğraşmaz.

Telefon Dinleme Programları Nasıl Çalışır?

Telefonların dinlenmesi için geliştirilen özel yazılımlar, telefonlar ile paneller arasında bağlantı kurulmasını sağlamaktadır. Bu bağlantı sonrasında ise telefonun her yerine rahat bir şekilde ulaşılabilir. Bu da sadece dinleme değil farklı işlemlerin de yapılabilmesi anlamına gelmektedir.

Sadece Android sistemlerde çalışan yazılımlar, telefonlarda yapılan bütün görüşmelerin anlık olarak dinlenmesini sağladığı gibi otomatik olarak da kayıt altına alınır. Böylece insanlar dinleme yapmak için panelin başında boş boş beklemekten kurtulmuş olur. Kayıt altına alınan görüşmeler daha sonra dinlenilir ve bunlardan istenilen saklanmaya devam ederken istenilenler ise silinebilir. Dolayısıyla da çok ciddi bir kolaylık sağlar bu yazılımlar.

Bu yazılımlar ile farklı işlemler de yapılabilir. Özellikle GPS özelliğinin aktif hale getirilerek kişilerin konumlarının tespit edilmesi çok önemlidir. Böylece kişiler, çocuklarının gün içinde nerede olduğunu dahi öğrenebilir. Telefon dinleme engelleme ile bunların da önüne geçilebilir. Fakat yukarıda da bahsedildiği gibi son derece zor bir işlemdir.

Telefon Dinleme Programları Çalışırken Anlaşılır Mı?

Yazılım telefona kurulduktan sonra yapılan dinlemeler ya da konum tespiti gibi farklı işlemler, asla fark edilmez. Bütün bunların arka planda çalışan bir program tarafından yapılması, dinlemeyi engellemeyi adeta imkansız hale getirir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,82. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
asdasd