Telefon Dinleme Nasıl Engellenir?

Telefon Takip Programı Nasıl Anlaşılır?

Bir takım farklı yöntemler kullanılarak telefonların dinlenildiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu durumun farklında olan insanlar telefon dinleme nasıl engellenir şeklinde sorular sormakta ve dinlemenin nasıl engelleneceğini öğrenmek istemektedirler. Fakat bunun için öncelikle dinlemelerin nasıl ve kimler tarafından yapıldığının bilinmesi gerekiyor.

Bilindiği gibi ülkemizde telefon dinlemeyi emniyet güçleri yapmaktadır. Emniyet güçleri, bir takım özel aletlerle, uzaktan istedikleri telefonları çok rahat bir şekilde dinleyebilir. Bunu engellemek için ise kriptolu telefon ya da program kullanılması gerekir. Kriptolu programı nereden bulalım sözü insanların en sık verdikleri cevaptır fakat başta Whatsapp olmak üzere mobil uygulamaların önemli bir kısmı kriptoludur. Bunların dışarıdan dinlenmesi çok zordur.

Dinleme şekillerinden bir diğeri ise farklı amaçlar için kullanılmak üzere geliştirilen programlardır. Bu programlar sayesinde insanlar, sevdiklerini uzaktan kontrol etme imkanına sahip olabilmektedir. SPY Kontrol, söz konusu yazılımların en kalitelisidir ve özellikleri ile insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Telefon dinleme nasıl engellenir sorusu bir de bu program için sorulmaktadır. Fakat bunun için yapılabilecek bir şey yoktur. Engellemenin tek yolu, yazılımın yüklenmesini önlemektir.

Telefon Dinleme Nasıl Engellenir? Yapılması Gerekenler

Kriptolu mobil uygulamaların kullanılması, dinlemeleri önemli ölçüde engellese dahi bu durum telefon takip yazılımları için geçerli değildir. Çünkü bu yazılımların çalışma prensipleri çok farklıdır ve buna bağlı olarak engellenmesi daha zordur.

Telefon dinleme programları, yüklendikleri telefonun arka planında çalışır ve telefonları casus telefon olarak kullanır. Casus yazılım adıyla da bilinen bu yazılımlar, telefonun kontrolünü tamamen ele alır. Buna bağlı olarak dinlemeyi içerden yapar. Kriptolu uygulamalar ya da diğer engelleme yöntemleri genellikle dışarıdan gelen saldırılar içindir. Fakat bu casus, içeridedir ve engellenemez. Bundan dolayı da telefon dinleme nasıl engellenir şeklindeki sorular, bu yazılımlar için cevapsızdır.

Telefon Takip Yazılımları Nasıl Çalışır?

Telefon takip yazılımlarının öncelikle dinleme yapılacak olan telefona erişilmesi gerekiyor. Çünkü söz konusu yazılımların uzaktan arama ya da SMS ile yüklenmesi söz konusu değildir. Yazılımlar direkt olarak yaklaşık 3 dakikada yüklenmektedir. Yükleme süresinin kısa olmasından dolayı, dinleme yapılacak olan telefona ufak bir boşlukta bu yazılım yüklenebilir.

Yükleme yapılmadan önce bilinmesi gereken hususlardan bir tanesi de bu yazılımın sadece Android sisteminde çalıştığıdır. Farklı bir sisteme sahip (iPhone) telefonlarda çalışması mümkün değildir. Bundan dolayı da yazılımları iPhone ya da benzer sistemde olan mobil cihazlara yüklemeyi denemek sadece zaman kaybı olacaktır.

Yükleme yapıldıktan sonra bu yazılımlar, panel üzerinden telefonun kontrolünü tamamen ele alırlar. Bundan dolayı da telefon dinleme nasıl engellenir sorusuna olumsuz cevap verilmektedir. Bu panel üzerinden çok sayıda işlem yapılabilir. Bunlara örnek olarak telefon dinleme, konum tespit etme, galeriye girme, sosyal medya hesaplarını kontrol etme ve ortam dinlemesi yapma gösterilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,67. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...