Takip Uygulaması

Takip Uygulaması

Takip uygulaması, adından da anlaşılacağı gibi mobil cihazların aktif olarak takip edilmesini sağlayan özel olarak geliştirilen uygulamalardır. Geçmiş dönemlerdeki dinlemeler sadece polis tarafından yapılırken günümüzde ise bu durum tamamen değişmiştir. Artık normal insanlar dahi dinleme yapabilmekte ve hedef telefondan bir takım bilgiler elde edebilmektedir. Bu işlevi sağlayan ise casus yazılım olarak da bilinen uygulamalardır.

Kişilerin güvenlik endişelerini giderme adına aradıkları farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde çocukların, eşlerin ya da diğer yakınların uzaktan koruması sağlanabilecektir. Bu ihtiyaç için geliştirilen telefon takip uygulaması, beklentileri fazlası ile karşılamakta ve insanların bu noktadaki ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermektedir. Böylece insanlar güvenlik endişelerini ve bir takım kuşkularını giderme imkanı yakalamaktadır.

Telefon Takip Uygulaması Nedir?

Takip uygulaması, sadece Android cihazlarda çalışan yazılım olarak tanımlanabilir. Bu uygulamalar, kurulu olduğu cihazın kontrolünü tam olarak ele geçirir ve farklı bilgilerin elde edilmesini sağlarlar. Sadece dinleme değil bunun dışında akla gelebilecek her türlü işlemi yapabilme yeteneğine sahiptirler. Öyle ki yapılan işlemler sayesinde hedef kişinin en mahrem sırlarını dahi öğrenmek mümkündür. Bu da çoğu zaman insanların fazlasıyla şaşırmasına neden olmaktadır.

Telefon dinleme programı tarafından yapılan işlevlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Telefon hattı üzerinden yapılan görüşmelerin takibi ve dinlenmesi
  • SMS mesaj takibi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, görüntülü ve yazılı görüşmelerin dinlenmesi, izlenmesi
  • Sosyal medya hesaplarına erişim
  • Mobil cihazın ekranını canlı olarak izleme
  • Menülere erişim ve takip
  • İnternet geçmişini inceleme

Yukarıda özellikler incelendiğinde takip uygulaması tarafından yerine getirilen işlevin, beklentilerin üzerine çıktığı çok net bir şekilde anlaşılacaktır. Bundan dolayı da insanların beklentilerini tam olarak karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Takip Uygulaması Yasal Mı?

Takip uygulaması ile ilgili merak edilen hususlardan birisi de söz konusu uygulamaların yasal olup olmadığıdır. Bu sorunun yanıtı, kullanım şekline bağlı olarak değişmektedir. Bu yazılımlar, insanların ihtiyaçlarına cevap için geliştirilmiştir. İyi niyetli amaçlar için kullanıldığında ortaya herhangi bir olumsuzluk çıkmayacaktır. Fakat yanlış bir amaç kullanıldığında ortaya çıkan bütün sorumluluk, kullanıcılara aittir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
asdasd