Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon dinleme belirtileri, insanların mobil cihazlarının dinlenip dinlenmediğini anlamalarına yaramaktadır. Daha farklı bir ifade ile cihazları takip altında olan kişiler, normal olmayan bazı durumlar ile karşılaşır ve bunlar da belirti olarak isimlendirilir.

Telefon dinleme yapılırken kullanılacak olan teknoloji, bu belirtilerin farklılık göstermesine neden olmaktadır. Polislerde bulunan özel teçhizatlar ile yapılan dinlemeler, neredeyse hiç belirti vermemekte ve bundan dolay normal insanlar bu durumu anlayamamaktadır. Casus yazılım ile yapılan dinlemeler için de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Fakat bu yazılımların mobil cihazlarda kurulu olduğu dikkate alınırsa bir takım belirtilerin görülebileceğinin de söyleme gerekiyor. Fakat bunlar kullanılan cihaza göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Telefon Dinleme Belirtileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geçmişten itibaren telefon dinleme belirtileri hakkında bir takım yorumlar yapılmaktadır. Halk arasında yapılan söz konusu yorumlar son derece yaygındır ve bunlardan yanlış olanlara dahi inanılmaktadır. Bunların haricinde söz konusu yorumların tamamı, polis dinlemeleri için geçerlidir. Çünkü geçmişte sadece emniyet güçleri bu işlemleri yapabilmekteydi.

Belirtiler hakkında bilgi edinilirken öncelikle hangi yöntemin kullanıldığının bilinmesi ve buna bağlı olarak bunlar hakkında konuşulması gerekmektedir. Casus yazılım ile yapılan dinlemelerde ortaya çıkan belirtilerin sayısı çok azdır fakat bazen ufak durumlar kendini göstermektedir. İnsanlar bunları fark ederek, dinlenip dinlenmediklerini çok rahat bir şekilde anlama imkanı yakalamaktadır.

Telefon Dinleme Belirtileri Nelerdir?

Telefon dinleme belirtileri, kullanılan casus yazılımı türüne ve hedef telefonun özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla da bütün dinlemelerde aynı hususların yaşanması gibi bir durum söz konusu değildir. Kişilerin genel durumuna göre bunlar farklılaşmaktadır.

Casus yazılım yüklü olan telefonların bazıların görülen belirtilerin başında ısınma gelmektedir. Bu ısınma, telefon boşta iken yani kullanılmıyorken kendini göstermekte ve şüphe çekmektedir. Bunun haricinde ise kullanılan bazı programlar, otomatik olarak SMS gönderme özelliğine sahiptir. Söz konusu durum nedeniyle ayrıntılı istenen faturalarda bu durum ortaya çıkmaktadır. Böylece insanlar dinlenildiklerini anlama imkanı yakalamaktadır. Bütün bunların haricinde ise yapılan görüşmelerde sesin derinden gelmesi de farklı bir belirtidir ve insanlar tarafından bu durum çok net bir şekilde fark edilebilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...